Статті

Пам’яті Мітіна В. Н.

Його школа — вся Російська ветеринарна онкологія

 

Пам’яті видатного ветеринарного лікаря і організатора ветеринарної онкологічної клініки «Біоконтроль» професора, академіка РАПН Мітіна В. Н.

 

minin28 грудня 2012 Володимиру Нікіфоровичу Мітіну виповнилося б 60 років з дня народження. Ми пам’ятаємо Володимира Нікіфоровіча як видатного ветеринарного лікаря, з ім’ям якого пов’язано становлення ветеринарної хірургії, ортопедії та онкології в Росії. Доктор біологічних наук, кандидат ветеринарних наук, професор РАПН, керівник Клініки експериментальної терапії Російського онкологічного наукового центру імені М. М. Блохіна РАМН, засновник і керівник ветеринарної клініки «Біоконтроль», співорганізатор і головний редактор «Російського ветеринарного журналу», співзасновник Інституту розвитку порівняльної онкології (ІРПО) та Інституту розвитку ветеринарної інтенсивної терапії, анестезіології та реаніматології (ВІТАР), засновник Школи ветеринарних лікарів Hill's при Асоціації ветеринарних практикуючих лікарів, член російських і міжнародних ветеринарних організацій, автор безлічі наукових робіт, володар дипломів і нагород і, нарешті, Учитель з великої літери. Часом здається, що одній людині не під силу прожити настільки насичене і цікаве життя.

У 1995 р. на базі Клініки експериментальної терапії В. Н. Мітін організовує ветеринарну клініку «Біоконтроль», яка ставить своєю метою лікування онкологічних захворювань дрібних домашніх тварин. Величезні зусилля В. Н. Мітіна були спрямовані на перетворення клініки «Біоконтроль» у провідний ветеринарний онкологічний заклад в Росії, який залишається таким по теперішній час. В. Н. Мітін стояв біля витоків ветеринарної онкології в Росії в 90-ті роки, в ті роки, які були настільки важкими для Росії.

В. Н. Мітін був ученим і лікарем з широким колом інтересів та інноваційним підходом до вирішення складних завдань. В. Н. Мітін вперше в історії радянської і російської ветеринарії ввів в клініці «Біоконтроль» спеціалізацію за напрямами діагностики та лікування, створивши хірургічне, анестезіологічне, терапевтичне, онкологічне, реабілітаційне, лабораторне відділення та відділення візуальних методів діагностики.

Різнобічні інтереси в області діагностики і лікування домашніх тварин знайшли своє відображення в численних опублікованих роботах.

В. Н. Мітін вів активну міжнародну діяльність. Його роботи були добре знайомі не тільки в Німеччині, де він проходив підвищення кваліфікації і отримав звання професор, а й в Італії, Франції, Швейцарії, Норвегії.

Лікувальній справі у В. Н. Мітіна вчилися багато відомих російських ветеринарних лікарів. В. Н. Мітіним була створена велика наукова школа в галузі ветеринарної хірургії та онкології, яка і в даний час продовжує свою діяльність не лише на базі створеної ним клініки, а й далеко за межами її стін. Багато його учнів внесли і продовжують вносити суттєвий вклад у розвиток ветеринарної медицини.

Хіба можуть не пишатися таким Вчителем його учні та колеги?

Де ми знаходимося:

loading map...
Click item below to move to