Статті

Конгрес в Барселоні

Конгрес в Барселоні

18 жовтня у найкращому іспанському місті Барселона, відомому насамперед не своєю знаменитою футбольною командою, а витворами видатного архітектора Антоніо Гауді, відбувся довгоочікуваний для мене Всесвітній ветеринарний конгрес SEVC.

Викачати програму Конгресу

Південноєвропейский ветеринарний конгрес в Барселоні (SEVC) — це результат взаємодії Іспанської ветеринарної асоціації (AVEPA) і Північноамериканської ветеринарної конференції (NAVC). Захід носить всесвітній характер, і свідчення тому — рівень доповідачів і кількість ветеринарних лікарів з різних куточків планети. Чому він для мене довгоочікуваний? Тому що в цьому році практичні заняття проводилися провідними фахівцями Європи в області ультразвукової діагностики дрібних тварин. На конгресі працювали секції: ортопедія, неврологія, офтальмологія, анестезіологія і багато інших — на будь-який смак. Звичайно, хотілося послухати різні доповіді, почути думки кращих практикуючих лікарів, але фізично складно було роздвоїтися, тому доводилося вибірково, зі швидкістю звуку, переміщатися по аудиторіях. Очевидно, що подібний поділ на секції має на увазі навчання вузькопрофільних фахівців.

Перевагою цього конгресу стало те, що деякі секції синхронно перекладалися російською мовою. Думаю, що це в першу чергу пов’язано з кількістю ветеринарних фахівців з країн Східної Європи, яке з кожним роком зростає і набуває більш масового характеру. Хочу ще раз підкреслити, що перекладалися лише деякі доповіді, так що продовжуємо вдосконалювати свою професійну англійську, так як саме її більшість фахівців з країн Західної Європи використовують для читання лекцій.

Зокрема, я проходив навчання на Workshops за спеціалізацією «Ультразвукова діагностика» і «Ультразвукова діагностика захворювань органів черевної порожнини у собак», які включали в себе практичні та тестові заняття.

Дуже сподобалася тактика проведення тренінгів — спокійно, не поспішаючи, в дуже демократичній і доброзичливій обстановці. Кількість учасників було обмежено (близько 30 осіб), тому я реєструвався за п’ять місяців до проведення. У групу, де я проходив навчання, входили також фахівці з Канади, Туреччини, Андорри, Австрії та Колумбії. Рівень проведення, професіоналізм доповідачів і кількість учасників — все це схиляло до усвідомленого сприйняття матеріалу.

Мені пощастило познайомитися з такими фахівцями, як професор ветеринарної медицини Патрік Керчер (викладач ультразвукової діагностики та радіології в університеті у Цюріху), Аміла Аугуст (практикуючий ветеринарний лікар-інструктор з УЗД з Барселони), Регіна Хаген (доктор ветеринарної медицини з Швейцарії). Тепер вони — мої друзі, з якими я постійно підтримую зв’язок. Ветеринарна доля звела мене і з такою чудовою людиною, як Дієго Фернандо — фахівець в галузі УЗД та радіології з Колумбії. Він дуже допоміг на практичних заняттях з перекладом деяких термінів, хоч і на пальцях і в «наскельних малюнках», але весело і результативно. Звичайно ж, мені дуже хочеться, щоб наші українські колеги теж мали можливість поспілкуватися з цими фахівцями, тому на даному етапі ведуться переговори про їхній візит в Україну для проведення спільних тренінгів.

На конгресі я зустрів багато колег з Польщі та країн колишнього СРСР (Грузії, Прибалтики, Росії). Українська делегація в цьому році також була багаточисельною. Мені довелося зустріти колег з Києва, Одеси, Сум та Донецька. Всього ж я нарахував дванадцять чоловік, хоча дуже може бути, що когось і не помітив в той час, коли перебував на лекціях.

Дуже сподобався асортимент виставки і ставлення менеджерів компаній до ветеринарних фахівців. Проходити повз стендів якось не виходило. Бувало так, що якось непомітно для себе самого ти вже стоїш із чашкою кави біля стенду і слухаєш «лекцію» про особливості або конкурентних перевагах того чи іншого продукту. Інструменти, обладнання, кормові компанії, і особливу увагу — відділу літератури британської ветеринарної асоціації BSAVA, завдяки якому у мене відмінно вийшло зробити свою кредитку «тоншою».

На виставці, яка проходила в рамках конгресу, також були представлені стенди ветеринарних асоціацій з США, Нідерландів, Португалії, Німеччини та Росії. Там можна було отримати програму та запрошення на заходи, що проводяться ними, взяти участь у лотереї на безкоштовну реєстрацію або відразу зареєструватися на конгрес, чим, власне, ми і займалися.

У центрі Барселони ми відвідали ветеринарну клініку площею близько 600 м2 з МРТ, УЗ діагностикою та власною лабораторією, приймальним відділенням, де проводять огляд і консультують власників, маніпуляційним відділенням, де всі процедури проводяться без присутності власника тварини, а також хірургічним блоком і стаціонаром. Також у клініці обладнаний невеликий басейн для тварин, що проходять курс реабілітаціі.

Дуже сподобався графік роботи клініки — прийом з 10:00 до 17:00, після чого залишається один лікар, який проводить тільки ургентні заходи та обслуговує стаціонарних тварин.

Перебуваючи в Барселоні на чотириденному конгресі, ми все-таки знайшли час відвідати і визначні пам’ятки: вулицю і будинок, де жив архітектор Антоніо Гауді, і його найбільший шедевр — Собор Святого сімейства, готичний квартал і Собор Святого Хреста і Святий Евлалій, звичайно ж, душу Барселони — вулицю Раваль Рамбла, а також побували у Жіроні і музеї Сальвадора Далі у Фігерасі.

Загалом, поїздка вдалася. Вийшло поєднати навчання і відпочинок, познайомитися з чудовими людьми — професіоналами ветеринарної справи. Можу сміливо заявити, що конгрес в Барселоні справив на мене враження як мегазахід. Вразило все: і рівень проведення, і якість поданого матеріалу, і підходи в діагностиці та лікуванні. Все це змушує мене в черговий раз переглянути своє бачення того, що відбувається у вітчизняній ветмедицині.

У 2013 році я планую відвідати як мінімум два конгреси — всесвітній конгрес BSAVA в Бірмінгемі (Англія) і конгрес в Мюнхені, а також пройти стажування в Іспанії. Вчитися ж ніколи не пізно!

Найголовніше, що завдання зрозумілі та шляхи їх вирішення визначені, залишається рухатися вперед!

 

 

Де ми знаходимося:

loading map...
Click item below to move to